Zdravstveni odgoj u 7. razredu

Autor: Administrator , 9. 12. 2012.

U petak 23. studenog mame naših sedmaša gđa. Gordana Turjak i gđa. Anita-Josipa Erdelić održale su učenicima 7. razreda sat Zdravstvenog odgoja. Učenike su upoznale s važnošću i općim postupcima pružanja prve pomoći. Poslije teoretskog dijela uslijedio je i praktični u kojem su učenici mogli naučiti kako primijeniti postupke oživljavanja unesrećene osobe,  kako postupiti s osobom koja je u besvjesnom stanju, te kako pravilno zbrinuti rane ne ugrožavajući vlastitu sigurnost. O važnosti brige za vlastito zdravlje učenici su se mogli uvjeriti mjerenjem krvnog tlaka te provjerom razine šećera u krvi. Pred kraj ovog zanimljivog i poučnog sata i učitelji su imali prilike provjeriti svoje zdravstveno stanje mjerenjem tlaka i razine šećera.

Mamama naših učenika najljepše zahvaljujemo na zanimljivom i korisnom predavanju, te  s nestrpljenjem očekujemo slijedeće druženje.

Knjižničar Davor Žažar