Maškarani špancirgang

Autor: Administrator , 13. 2. 2013.

Dopire li vam iz kuhinje miris krafna  i krpica s kiselim zeljem, kobasica, buhtli, štrudla i pogaćica s čvarcima, kroštula s bademima, smokvenjaka, presnaca od mladog ovčjeg sira, kolača od maruna ili pak fritula? Znajte da su nam u Hrvatsku stigli dani ludovanja, vrijeme poklada, karnevala ili na domaćem jeziku- fašnika.

Tako se u nedjelju 10. veljače, u Tuhlju stvorilo mnoštvo raznih bića;  živuća, pa i neke izumrle vrste, veliki i mali, čudni i oni manje čudni, strašni i opaki, šareni, ali svi dobro raspoloženi! Vesela dječja povorka špancirala se od škole do centra i predstavila svoje razredne maske.

Igraonica nam je obznanila da su Kinezi čak i za Tuhelj čuli i na veselje onih najmlađih uskoro planiraju otvoriti dućan s igračkama! Taman kad su raspjevane bebe na pozornici zamijenili rasplesani štrumfovi, sa Cesargrada su se iznenada spustili hrabri vitezovi sa princezama. Joža je sve spreoral sa svojim traktorom, a Baltazari imaju novu formulu uz koju matematika prestaje biti muka! Da su i djeca svjesna recesijske krize i stanja nam u državi, potvrdili su šestaši i jasno dali do znanja da „Nemaju love za na more,“ a zahvaljujući dobrim dušama u publici, sakupili su lijepu svotu da bi dogodine mogli organizirati  maturalac. Ako do sada niste vjerovali da je glazba lijek, vjerujemo da su vas sedmaši uz zvukove dobro nam znane pjesme „Deda voli baku“ u to uspjeli uvjeriti. Dedeki i babice su zaboravili na sve bolesti, odbacili štapove i pokazali da u nogama još imaju ritma! Da nam naše vesele maškare ne bi pješke morale doma, pobrinuli su se osmaši- uspjeli su otkloniti kvar na Darko tours autobusu! Na svu sreću u autobusu uvijek ima mjesta pa su uspjeli ukrcati sve putnike i sigurno ih odvesti kućama!

Ako u nedjelju niste bili u Tuhlju i svemu napisanome osobno svjedočili, nek vam bude žal! No, i za vas smo pripremili djelić atmosfere pa slobodno zavirite u Galeriju slika!  I do sljedećeg fašnika zapamtite: „Bedaki noriju cejlo leto, a pametni samo jen dan!“