English Day

Autor: Administrator , 10. 6. 2013.

U četvrtak, 23. svibnja održan je u našoj školi tzv. English day, odnosno dan posvećen uporabi engleskog jezika. Na inicijativu učiteljice engleskog jezika, Ljiljane Žegrec, ravnateljica Natalija Knezić-Medvedec i ostali kolege u zbornici prihvatili su sudjelovati u provedbi samog dana.Cilj i svrha samog dana bila je prožeti engleski jezik kroz nastavu ostalih predmeta, a ne samo kroz satove engleskog jezika, upoznati učenike s kulturom i civilizacijom engleskog govornog područja i razviti učeničke kompetencije izražavanja na engleskom jeziku. Osim razvijanja vještina komunikacije na engleskom jeziku, cilj je bio i razvijanje interkulturalnih vještina i poticanje kulturne raznolikosti. Spoj likovne kulture, kulinarskih poslastica, vršnjačkog učenja, dječjih izvedbi na engleskom jeziku zaokružilo je gostovanje govornice kojoj je materinji jezik engleski jezik.

Pri završetku nastavnog dana, učenici i učitelji škole okupili su se u holu škole kako bi prisustvovali priredbi na engleskom jeziku. Učenici su sudjelovali recitacijama, pjesmom i kvizovima na engleskom jeziku.

Posebna gošća priredbe iz reda roditelja bila je gospođa Nevenka Tramišak koja je održala zanimljivo interaktivno predavanje o životu i kulturi Australije. Kao kompetentna govornica engleskog jezika i bivša stanovnica te zemlje i kontinenta upoznala je učenike s izgledom, smještajem i kulturom Australije, posebno se osvrnuvši na Aboriđine.

Međutim, za učenike 6., 7. i 8. razreda, druženje na engleskom nije bilo gotovo. Na poziv  Američkom Veleposlanstvu u RH, gospođica Jessica Kuntz održala je predavanje za više razrede na temu Sjedinjenih Američkih Država. Učenike je također pozdravila gospođa Marica Bahlen, direktorica Informativnog centra pri Američkom veleposlanstvu u Zagrebu koja je omogućila gostovanje. Gospođica Kuntz, odnosno Jess, studentica je završne godine magisterija na Sveučilištu u Pittsburghu. Kroz zanimljivu prezentciju, napravila je geografski i kulturni pregled SAD-a, s naglaskom na turističke znamenitosti, nacionalne parkove i generalne simbole SAD-a.

Budući da je dan protekao u pozitvnom tonu, složili smo se da obilježavanje Engleskog dana postati tradicija.