Terenska nastava u Zagrebu

Autor: Administrator , 6. 12. 2015.

Učenici predmetne nastave 27.11.2015. godine na izvanučioničkoj terenskoj nastavi u Zagrebu.

U petak, 27. studenoga 2015. bili smo na izletu u Zagrebu. Krenuli smo ujutro, u autobusu je bilo veselo. Prvo smo došli u Kazalište Trešnja gdje smo gledali zanimljivu predstavu „Domaća zadaća“ koja je nastala prema književnome djelu Ivana Kušana. Nakon smijeha u kazalištu otišli smo u Židovsku općinu. Tamo smo saznali puno o životu i vjeroispovijesti Židova. Iii, napokon smo došli u Tehnički muzej gdje smo proveli sat i pol vremena u razgledavanju. Gledali smo najveća otkrića tehnike u prošlosti i sadašnjosti. Puno su nam govorili o Nikoli Tesli i radništvu, pogotovo rudarstvu. Put nas je odveo i u razgledavanje pravoslavne crkve. Poslije smo se pomolili u katedrali za naše roditelje i najbliže. Već je pala noć. Prošetali smo malo oko Trga bana Josipa Jelačića i zabavili se. Na povratku kući u autobusu je bilo živo i veselo. U Tuhelj smo se vratili oko 20 sati.

Kristijan Gajšak, 8. razred