Akcija "MIR I DOBRO" u suradnji s PP Klanjec

Autor: Administrator , 6. 12. 2015.

Nadolazeće blagdane proslavimo u mirnom i ugodnom ozračju bez nepotrebne pucnjave, ozljeda i prekršaja.

Odgovornim ponašanjem
čuvajmo sebe i druge!

U četvrtak, 3. prosinca, posjetili su nas zaposlenici Policijske postaje Klanjec  kako bi nas i ove godine tradicionalno podsjetili na akciju Mir i dobro. Akcija je to koju za vrijeme Božićnih i novogodišnjih blagdana provodi PU Krapinsko-zagorske županije, a kojoj je cilj sprječavanje zlouporabe oružja, eksplozivnih tvari te ostalih ubojitih sredstava.

Upoznali smo se s zakonskim odredbama o zloupotrebi pirotehničkih sredstvima i pripadajućim kaznama, ali i s mogućim ozljedama koje proizlaze iz nepažljivog rukovanja. Naši gosti upozorili su nas na odgovorno ponašanje u društvu, kod proslava i izlazaka u sklopu preventinin pregrama i sprječavanja neželjenih oblika ponašaja mladih. Na kraju predavanja imali smo priliku postaviti pitanja našim gostima.