Održana je 2. Večer matematike

Autor: Administrator , 7. 12. 2015.

U četvrtak, 3. 12. 2015. u našoj školi održana je po drugi puta Večer matematike – skup interaktivnih matematičkih radionica za djecu i roditelje.

Učenici, učitelji, pomoćnici u nastavi, roditelji i bake, njih ukupno 60, obilazili su „matematičke stanice“  i odabirali aktivnosti koje su im bile najzanimljivije.  Cilj ovog druženja je potaknuti pozitivan stav prema matematici.

Glavni organizator Večeri je Hrvatsko matematičko društvo, koje je pripremilo veliki izbor zanimljivih aktivnosti, a odabir je izvršila učiteljica matematike. Svi sudionici bili su oduševljeni zabavnom stranom matematike, te su obećali svoj dolazak i sljedeće godine.

Hvala svim učiteljima, pedagoginji, pomoćnicima u nastavi te ravnateljici (koja se pobrinula za okrjepu i grickalice) na trudu pri organizaciji. Također hvala učenicima, roditeljima, a posebno bakama što su podržali ovu aktivnost, pokazavši se pravim ljubiteljima računskih izazova.

učiteljica matematike Ančica Slaviček