Terenska nastava učenika 1. i 2. razreda

Autor: Administrator , 8. 3. 2016.

25. veljače 2016. učenici 1. i 2. razreda bili su na terenskoj nastavi  u gradu Klanjcu.

Posjetili smo tvornicu Predionica Klanjec gdje su djeca slušala priču o radu u tvornici te prošla kroz pogon. Zatim smo bili gosti u Domu zdravlja.  Tamo smo vidjeli kako i što  rade liječnici i medicinske sestre u hitnoj ambulanti, ambulanti opće prakse, stomatološkoj ambulati te laboratoriju. Djeca su imala priliku razgledati vozilo hitne pomoći. Nakon Doma zdravlja posjetili  smo Policijsku postaju. Tamo su djeca razgledavala policijska vozila-automobil, motor i kombi za prijevoz zatvorenika te su smjeli uključiti policijsku sirenu. U zgradi postaje vidjeli su dvije prostorije za pritvor, a pokazano im je i kako se izvodi alkotest vozača. Posjetili smo i Gradsku knjižnicu i čitaonicu Antun Mihanović gdje im je knjižničarka pročitala priču, te Galeriju Antuna Augustinčića u kojoj je održana likovna radionica izrade kipova od gline.

Dan je prošao vrlo brzo jer su djeca bila oduševljena svim sadržajima!

U pratnji su bile učiteljice Silvija Ilić, Ana Šuper i asistent Ivan Ilić.