Gosti u 2. razredu

Autor: Administrator , 11. 4. 2016.

Potaknuti nastavnom temom prirode i društva odlučili smo naučiti nešto o zanimanjima ljudi kroz prezentiranje zanimanja samih roditelja. Zamolili smo ih za pomoć, a oni su se rado odazvali i pristali na suradnju u ostvarivanju praktičnog prikaza zanimanja ljudi u našem zavičaju.

Tako su nas u utorak, 5. travnja posjetili tata Božidar Ilić – automehaničar, mama Dubravka Supan- medicinska sestra, tata Damir Tušak – policajac, te mama Štefica Komerički- Večerić – poljoprivrednica. Učenici su se radovali gostovanju roditelja u našem razredu. Sa zanimanjem su slušali predavanja, ispitivali, istraživali i iskazivali svoje mišljenje. Okušali su se u rukovanju s maticama i vijcima, mjerili tlak, slušali otkucaje srca, te se upoznali i s ostalim pomagalima koja su potrebna za obavljanje prezentiranih poslova. Bilo je tu smijeha, čuđenja i puno veselih dječjih pitanja i komentara.

Na kraju su učenici zaključili da se ljudi u zavičaju bave različitim zanimanjima, te da u svakom zanimanju ima lijepih i onih malo manje lijepih događaja i situacija. No bez obzira na sve sva zanimanja su jednakovrijedna i vrlo važna.

Razrednica: Silvija Ilić, mag.prim.obr.