Kamo nakon osnovne škole?

Autor: Administrator , 3. 5. 2016.

HZZ i srednje škole Krapinsko-zagorske županije prezentirale su osmašima i njihovim roditeljima mogućnosti nastavka školovanja.
O istoj temi osmaši su razgovarali na satu razrednika s članovima Savjeta mladih općine Tuhelj.

U sklopu programa profesionalne orijentacije učenika 8. razreda prošlog tjedna održano  je niz aktivnosti.

Za učenike i roditelje organiziran je roditeljski sastanak na kojem su sudjelovali predstavnici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, srednjih škola naše županije te tvrtka Kamgrad kao predstavnik gospodarstvenika.

U uvodnom dijelu prezentacije predstavnica Hrvatskog zavoda za zapošljavanje učenicima i roditeljima skrenula je pozornost o važnosti odabira pravog /prvog zanimanja.

Svoje škole i obrazovne programe predstavilo je 6 zagorskih srednjih škola; SŠ  Bedekovčina, SŠ Krapina, SŠ Oroslavje, SŠ  Zabok,  ŠUDIGO,  Gimnazija Zabok.

Iskustva s tržišta rada s nama je podijelila predstavnica tvrtke Kamgrad koja je pozvala sve nazočne da se pridruže njihovoj tvrtci te pojasnila politiku stipendiranja.

Svi predstavnici naglasili su važnost povezivanja gospodarstva i obrtništava sa srednjoškolskim obrazovanjem, pri čemu se prednost kod stipendiranja pruža učenicima koji su upisali deficitarna zanimanja, tj. zanimanja koja su tražena na tržištu rada.

Nakon prezentacija učenici i roditelji postavljali su pitanja uz prezentacije te su podijeljeni leci i promotivni materijali.

Svoja iskustva iz srednjoškolskog obrazovanja i kasnije studija, podijelili su i članovi Savjeta mladih Tomislav Tramišak i Ivan Vahtarić, bivši učenici naše škole. Učenici 8. razreda poslušali su njihova iskustva iz školovanja te sada iz svijeta rada.