2. MathFest Krapinsko-zagorske županije

Autor: Administrator , 5. 5. 2016.

S ciljem popularizacije matematike u Termama Tuhelj održan je 2. MathFest KZŽ-a, ekipno natjecanje iz matematike, po kategorijama 3. i 4. razred zajedno (math 43), 5. i 6. razred zajedno (math65) te 7. i 8. razred zajedno (math87). Sudjelovalo je 340 učenika koje je pripremalo 95 mentora iz 23 osnovne škole i Centra izvrsnosti Krapina. Osim osnovnih škola iz naše županije, na MathFestu bila je OŠ Čazma, OŠ Rovišće, OŠ Sv. Klara, Zagreb i OŠ Luka, Sesvete.

Glavni sponzor bila je Školska knjiga koja je svakom natjecatelju i mentoru osigurala poklon, a urednik Gojko Krivokapić  predavanje za mentore Matematički paradoksi.Nakon ručka zainteresiranim učenicima i mentorima prof. dr. sc. Damir Medak predstavio je igru GO, staru japansku igru, koja je djeci bila vrlo zanimljiva.

Organizacijski odbor činile su učiteljice matematike Krapinsko-zagorske županije: Vesna Kunštek, Dragica Šalković, Andreja Drašković, Tanja Turk, Viktorija Dimec, Silva Županić i Ančica Slaviček.

Kratki uvodni program pod vodstvom učiteljice Pavice Iveković  upriličile su učenice 7. razreda OŠ Lijepa naša, Tuhelj,  Veronika Barlović, Veronika Iveković i Karolina Kuhar prekrasnim zvucima svojih flauta, dok je učenik 4. razreda Alen Javorić Ilić prisutne pozdravio recitacijom Lepo bi pozdravil.

U kategoriji math43 1. mjesto osvojili su učenici iz OŠ Marija Bistrica, 2. mjesto učenici iz OŠ S. Košutić Radoboj, a 3. mjesto opet OŠ Marija Bistrica. U kategoriji math 65 1. mjesto pripalo je OŠ Luka Sesvete, 2. mjesto OŠ Krapinske Toplice, a 3. mjesto OŠ V. Nazor Budinščina. U kategoriji math87 1. mjesto zauzeli su učenici iz OŠ Krapinske Toplice, 2. mjesto iz Centra izvrsnosti Krapina, a 3. mjesto iz OŠ V. Kovačića Hum na Sutli.

Učenici naše škole osvojili su sljedeće rezultate: u kategoriji math 43 ekipa Zadatak 1 i Kalkulatori osvojili su 11. i 12. mjesto, u kategoriji math 65 ekipa Paralelogram je bila 11., a ekipa Vatreni 14. U kategoriji math 87 ekipa Tangenta zauzela je 9. mjesto.

Vrijedne nagrade za natjecatelje osigurali su sponzori: Krapinsko-zagorska županija, Vetropack Straža Hum na Sutli, Predionica Klanjec, Terme Tuhelj, Ured ovlaštene arhitektice N. Tramišak Tuhelj, A. C. Redan Krapina, Narodne novine Zabok, Mini mljekara Veronika Desinić, Trgocentar Zabok te Digital Foto Art Škreblin Zabok.

U ime škole domaćina sve prisutne pozdravila je ravnateljica OŠ Lijepa naša, Tuhelj, Snježana Romić, predstavnik Termi Tomislav Novak, a u ime organizatora Ančica Slaviček, voditeljica ŽSV učitelja metamtike KZŽ-a. MathFest otvorila je zamjenica župana Jasna Petek lijepim riječima: „Danas se osjećam jako ponosno i sretno kao predstavnica Županije – osnivača većine naših osnovnih škola. Biti na festivalu matematike na kojem se traži stol i stolica više može mnoge iznenaditi, ali matematika je očito „in“ i drago mi je što se ovdje u dvorani osjeća nestrpljivost i razigranost“.

Ančica Slaviček, učiteljica matematike