Pokazna vježba prve pomoći

Autor: Administrator , 12. 5. 2016.

Proteklog utorka su članovi ekipe podmlatka Crvenog križa naše škole povodom obilježavanja Tjedna HCK održali pokaznu vježbu prve pomoći. U školskoj sportskoj dvorani okupili su se učenici od 1. do 8. razreda u pratnji učitelja te sa zanimanjem pratili ovu vrijednu demonstraciju.

Učenici 7. razreda, Veronika Iveković, Veronika Barlović, Karolina Kuhar, Ana Ilić, Lea Tušak i Andrija Slaviček pod vodstvom mentora Davora Žažara, svojim kolegama pokazali su kako treba postupiti u situacijama gubitka svijesti, jakog krvarenja te krvarenja iz nosa. Ozljeđene osobe glumili su učenici 6. razreda: Ana Marić, Karlo Sušec i Antun Slaviček. Vjerujemo da su odlično izvedenom vježbom članovi podmlatka HCK uspjeli motivirati i druge učenike da se uključe u rad izvannastavne skupine Prve pomoći. Prikazana znanja i vještine prve pomoći vrlo su važni jer ih se u hitnim situacijama mogu primijeniti na bilo kojem mjestu u bilo koje vrijeme.

Davor Žažar