Dan škole i 180. obljetnica školstva u tuheljskom kraju

Autor: Administrator , 6. 6. 2016.

Osnovna škola Lijepa naša u Tuhlju, 3. lipnja 2016. godine obilježila je svečanom proslavom 180 godina školstva u tuheljskom kraju i Dan škole.

Ovom jubileju bili su nazočni i čestitali župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, zamjenik načelnika Općine Tuhelj Mladen Hercigonja, vlč. Dragutin Šengula, gosti iz OŠ Tržišče iz Republike Slovenije te nekadašnji i sadašnji djelatnici škole roditelji, učenici.

Svečana priredba bila je prilika povratka u prošlost prisjećajući se prošlih vremena, ali i predstavljanje tuheljske škole danas. Prikazan je isječak iz dokumentarnog filma Školske kronike koji je 2011. g. snimljen kao rezultat projekta rada s učenicima, scenarista i redatelja Davora Žažara te snimatelja Božidara Horvata. Svečani program u kojem se isprepletala prošlost i sadašnjost pripremili su učenici i učitelji škole. U dvorani gdje se odvijala svečanost, učitelji i učenici postavili su izložbu učeničkih radova koji su stvarani ove godine. Gosti su mogli zaviriti u kutak prošlosti, kupiti poneki likovni uradak i dati doprinos ovogodišnjem projektu Veseli školski hodnici. Škola je tiskala časopis Iskricu koji je posvećen ovoj obljetnici.

Ravnateljica škole Snježana Romić podijelila je nagrade učenicima koji su svojim radom ove školske godine postigli uspjehe, a najboljim učenikom generacije koja završava osmi razred proglašen je Edo Kruneš Kunšt.