Obilježavanje Svjetskog dana nepušenja pješačenjem na Strahinjčicu

Autor: Administrator , 8. 6. 2016.

Proteklog petka, 3. lipnja, sudjelovali smo na tradicionalnom pješačenju povodom  obilježavanja 31. svibnja, Svjetskog dana nepušenja  i  26. lipnja, Međunarodnog dana borbe protiv zlouporabe opojnih droga i nezakonitog prometa drogama.

Ove godine čekala nas je zahtjevna dionica od Krapine do planinarskog doma na Strahinjčici.

Okupljanje svih sudionika bilo je ispred OŠ Augusta Cesarca, a u ekipi naše škole  bili su učenici 6. razreda, Karlo Sušec, Antun Slaviček, Ana Zanoški i Lana Javorić Ilić te 7. razreda, Lana Herceg, Ana Ilić i Lea Tušak.

Nakon više od 3 sata uspona  stigli smo do planinarskog doma na Strahinjčici gdje je pogled sezao sve do našeg Svetog Križa.

Organizatori Krapinsko-zagorska županija, Grad Krapina i Županijsko povjerenstvo za suzbijanje zlouporabe opojnih droga svim sudionici pješačenja  poklonili su majicu te organizirali okrjepu.

Tema ovogodišnjeg Svjetskog dana nepušenja je štetan utjecaj duhanske industrije, posebice njezino nastojanje da zaustavi napore brojnih država u kontroli globalne epidemije pušenja.

Ustanove koje su pomogle u realizaciji  ovog događaja bile su:

ZZJZ KZŽ, CZSS Krapina s Obiteljskim centrom, Gradsko društvo Crvenog križa Krapina, Policijska uprava KZŽ, Javna ustanova za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području KZŽ, Dom zdravlja KZŽ te Hrvatska gorska služba spašavanja koja se brinula za  sigurnost učenika i voditelja tijekom planinarenja.

U pratnji učenika bili su stručni suradnici Natalija Knezić-Medvedec i Davor Žažar.