TUHELJSKI MALI KARNEVAL

Autor: Nenad Sušec, 17. 3. 2011.

„Bedaki noriju vsaki dan, a pametni samo jen dan!“

Naravno, mi smo ova druga skupina koja je norila samo taj jen dan vu letu! U nedjelju, 6. ožujka održao se tradicionalni Fašnik u našem mjestu. Prije dolaska velike povorke, svi učenici naše škole su sudjelovali u našem malom Fašniku. Iza pola tri počeli smo se okupljati u prostorima škole. Brzinski smo odradili presvlačenje, dogovaranje i zadnje probe. U tri sata složili smo se od najmlađih prema najstarijima i u povorci krenuli prema glavnome trgu.

Na pozornici nas je dočekao simpatičan Arapin koji je najavljivao razredne maske. Pa su tako u scenskim nastupima snage odmjerili ptice kosovi (Igraonica DND-a), miševi (1. razred), gljive jestive samo jednom- muhare (2. razred), roboti (3. r.), simpatičan dvojac iz „A je to“ – Pat i Mat (4. r.), Super antitalent (5. r.), svadba Dudeka i Regece- koje ipak nismo na kraju uspjeli oženiti (6. r.), rasplesane patke (7. r.) i na kraju su nas osmaši vratili našim korijenima- pračovjecima  koji su izumili disko još u kameno doba.

Uz ovogodišnji fašnik ponovno smo se prisjetili recepta za zdrav život- krafne i obilne porcije smijeha!

Novinarska družina