Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Administrator , 19. 10. 2016.

U ponedjeljak, 17. listopada 2016.godine, obilježili smo Dan kruha i Dan zahvalnosti za plodove zemlje. Učenici su marljivo sa svojim mamama i bakama ispekli kruhove i različite kolače koje su donijeli u školu u predivno ukrašenim košaricama. Vjeroučiteljica Mirjana je zajedno s učenicima pripremila i košaru s plodovima jeseni te smo sve zajedno nosili u crkvu. Okupili smo se u 12.00 h u Župnoj crkvi gdje je naš velečasni održao sv. misu i blagoslovio sve kruhove, kolače i plodove jeseni. Nakon blagoslova smo se svi zajedno počastili i podijelili jedni s drugima što smo imali u košaricama. Sretni i zahvalni samo otišli svojim kućama.

Zahvalni smo na svakom kruhu, svakom plodu jeseni, ali i na svakom predivnom danu koji nam je podaren, zar ne?