Volontiranje učenika na paraolimpijadi

Autor: Administrator , 28. 10. 2016.

Raduje nas što smo i ove godine imali mogućnost volontirati na Paraolimpijadi u Tuheljskim toplicama 25. i 26. listopada.

S paraolimpijcima su se družili i volontirali učenice 8. razreda Veronika Barlović, Ana Ilić, Mateja Bednjanec, Lea Tušak, Lana Herceg i Karolina Kuhar te učenice 7. razreda Ana Zanoški, Anamarija Škreblin, Ana Marić, Lana Javorić Ilić i učenik Karlo Sušec. U pratnji učenika bile su ravnateljica Snježana Romić i učiteljica Mirjana Mišković. Na otvorenju su u znak dobrodošlice paraolimpijce ispred učenika i djelatnika škole pozdravila Ana Marić, Martina Tušak krasnoslovila je članica literarno-recitatorske dužine razredne nastave pod vodstvom učiteljice Tanje Šurina i naša „zvjezdica“ Lea Tušak pjevala je svoju pjesmu „Mirna rijeka“.

Volontiranje je, kao dobrovoljna aktivnost, prije svega sloboda izbora. Volonterstvo u sebi sadrži potencijal izgradnje suosjećanja i solidarnosti s drugima i drugačijima.

Bilo nam je zadovoljstvo što smo kao članovi Malih volontera škole dali svoj doprinos u provođenju ovog natjecanja!