Školske kronike

Autor: Nenad Sušec, 24. 3. 2011.

U utorak 22.03.2011., učenice 7. r. Lucija Kuhar, Tea Podjaveršek, Petra Poljanec i Paula Petrinec posjetile su ravnateljicu škole prof. Nataliju Knezić-Medvedec i izvijestile je o napredovanju projekta snimanja dokumentarnog filma «Školske kronike.» Realizacija projekta započela je u listopadu 2010., a trenutno je u fazi priprema za snimanje koje je planirano za travanj 2011.

Cilj projekta je ukazati na dugu tradiciju školstva u Tuhlju, sakupiti i sačuvati arhivski materijal vezan uz školu, zabilježiti sjećanja i svjedočanstva bivših nastavnika, djelatnika i učenika škole kako bi ostala sačuvana za  buduće generacije.

Učenice Tea, Petra, Lucija i Paula predstaviti će projekt na županijskoj smotri projekata u Brestovcu Orehovečkom u petak 1.04.2011.  Promocija DVD-a i premijerno prikazivanje filma «Školske kronike» u planu je na Dan škole 10.06.2011.

Učenici koji marljivo rade na projektu: Lucija Kuhar 7.r., Tea Podjaveršek 7.r., Petra Poljanec 7.r., Paula Petrinec 7.r., Maja Jelačić 7.r., Valentina Petrač 8.r., Ljubica Šivak 8.r., Kristina Harapin 8.r., Filip Haramina 8.r., Davor Ilić 8.r., Ivan Barlović 8.r. i  Dario Mustač 8.r.

Voditelj projekta je knjižničar prof. Davor Žažar.