Sjećanje na Vukovar - “Ne ponovilo se nikada više!“

Autor: Administrator , 22. 11. 2016.

U petak, 18.11.2016.g., u našoj smo Školi obilježili 25. godišnjicu pada grada Vukovara. Niz plakata i satova u razredima prethodio je susretu s braniteljima, članovima Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Podružnice Krapinsko – zagorske županije i članovima Kluba branitelja Tuhelj. Tih teških i mukotrpnih trenutaka prisjetio nas je gospodin Josip Horvatin, general bojnik u miru.

Zahvaljujemo našim gostima na dolasku i na tome što zahvaljujući njima danas živimo i učimo u slobodnoj i neovisnoj Domovini.

Predavanje učenicima 8. razreda bio je uvod u dvodnevnu terensku nastavu u Vukovar koja nam predstoji u siječnju 2017. godine, a tijekom posljednji školski sat događaji, vrijednosti i pouke Domovinskog rata su prezentirani i svim ostalim učenicima Škole.

Predavanje je pobudilo veliki interes i veliku znatiželju kod učenika. Pitanjima nije bilo kraja. U pozadini svega stajalo je jedno ogromno suosjećanje svih nas prema svima onima koji su na bilo koji način propatili tijekom godina ratnih strahota. Suosjećanje s ljudskom patnjom i stradanjima iskazano je paljenjem i postavljanjem lampaša na svaku stranu prilaza Školskom parkiralištu. Svaki upaljeni lampaš svakog učenika Škole bila je tiha molba upućena nebu: “Ne ponovilo se nikada više!“

Augustin Knežić, prof Povijesti i Građanskog odgoja i obrazovanja