Dan muškaraca i Međunarodni dan dječjih prava u tuheljskoj školi

Autor: Administrator , 26. 11. 2016.

U tuheljskoj je školi po prvi puta obilježen Međunarodni dan muškaraca. Ovaj  dan obilježava se 19.11. od 1999.godine u više od 50 zemalja svijeta s ciljem ukazivanja na važnost čuvanja zdravlja muškaraca i dječaka, promicanja jednakosti i poboljšanja odnosa među spolovima te isticanja pozitivnih muških uzora. Učenici 8.razreda Ivan Iveković i Karolina Kuhar pod mentorstvom knjižničara Dvora Žažara održali su prezentaciju u kojoj su predstavili 20 najznačajnijih muškaraca na području umjetnosti, znanosti, politike, sporta i humanizma, a koji su svojim postignućima zadužili čovječanstvo.

O Pravima djece i razlikama između dječaka djevojčica povodom Međunarodnog dana dječjih prava uz govorile su Lea Tušak, Ana Ilić i Mateja Bednjanec pod mentorstvom ravnateljice Snježane Romić. Generalna skupština UN-a je 20. studenog 1959. godine usvojila "Deklaraciju o pravima djeteta", a trideset godina poslije je usvojila "Konvenciju o pravima djeteta". Od 1989. obilježava se Međunarodni dan dječjih prava.