Srcolovke i srcolovci

Autor: Administrator , 23. 2. 2017.

Dan zaljubljenih protekao je vrlo zabavno u našoj školi.

Održana je već tradicionalna Srcolovka koja je dobro nasmijala i zabavila okupljene učenike i učitelje.

Ova igra sastoji se u tome da jedan srcolovac/ka bira  između tri natjecatelja/ice. Srcolovac i natjecateljice se međusobno ne mogu vidjeti budući da ih dijeli paravan, pa su za odabir idealne partnerice presudni odgovori na postavljena pitanja. „Bi li pospremio kuću za mene?“, „Što bi učinila da vidiš dečka kako plače?“, „Opiši me kao princezu iz bajke...“ bila su neka od maštovitih pitanja naših srcolovaca. U biranju partnera odnosno partnerica, okušali su se učenici od 5. do 8. razreda, a u „Srcolovki specijal“ okušali su se i učiteljice i učitelji.

Nakon što su srcolovci uspješno „ulovili“ svoju partnericu, novopečeni parovi su na plesnom podiju iskazali svoje umijeće plesa s balonima. Da sve protekne u zabavnim tonovima i vedrom raspoloženju pobrinule su se voditeljice Srcolovke Veronika Iveković (8.r.) i Karolina Kuhar (8.r.).

knjižničar Davor Žažar