Comenius stručno usavršavanje

Autor: Nenad Sušec, 11. 5. 2011.

Odgoj i obrazovanje doživljavaju stalne promjene u pogledu mijenjanja načina i oblika rada, metodologija slijedi moderne tehnološke i društvene promjene. Stoga je nužno da se svi koji sudjeluju u odgojno-obrazovnom radu usavršavaju. Programi za cjeloživotno učenje Agencije za mobilnost i programe EU (AMPEU) nude obilje mogućnosti usavršavanja. Potiču suradnju obrazovnih institucija širom Europe, mobilnost sudionika obrazovnog procesa, razvijanje tolerancije i multikulturalnosti, a istovremeno pripremaju sudionike za uspješno sudjelovanje na europskom tržištu rada.

Comenius stručna usavršavanja u okviru Programa za cjeloživotno učenjenamijenjen je osobama uključenim u predškolski odgoj, osnovno i opće srednje i školsko obrazovanje. Sudjelovanjem u programu Comenius utječe se na poboljšanje kvalitete školskog obrazovanja, ističe se njegova europska dimenzija, potiču se mobilnost i učenje jezika, kao i veća uključenost u europsko društvo.

Učiteljica Snježana Romić sudjelovala je na seminaru koji je održan na Islandu od 17. do 23. travnja pod nazivom “Teaching in a multicultural classroom, Special focus on the CLIM method”(učenje u multikulturalnom razredu sa specijalnim fokusom na CLIM metodu kooperativnog učenja) koji je organizirao InterCultural Iseland.