Nagrađen plakat grupe učenica 4. r. pod mentorstvom učiteljice Silvije Ilić na natječaju Foruma za slobodu odgoja „Oboji svijet šarenim bojama tolerancije“

Autor: Administrator , 19. 11. 2017.

U Muzeju za umjetnost i obrt 16.11.2017. godine povodom Međunarodnog dana tolerancije otvorena je izložba i prezentirani nagrađeni radovi o promoviranju tolerancije u školi i lokalnoj zajednici. Grupni rad – plakat učenica 4. razreda Erike Pie Besednik, Ivone Hercigonja, Eme Iveković, Leonarde Lončarić, Ane Poljak, Lane Supina, Anamarije Švigir, Lucije Tušak i Mihaele Večerić uz mentorstvo Silvije Ilić, izabran je kao jedan od najboljih radova na ovogodišnjem kreativnom natječaju. Čestitamo učenicama i učiteljici Silviji Ilić.

Djeca su odgovarala na pitanje “Što je za vas (ne)tolerancija?” te kako promišljaju o temama nenasilja, mirnog rješavanja sukoba, prihvaćanja različitosti, razumijevanju i prihvaćanju postojanja svakoga pojedinca upravo takav kakav jest, zagovaranju ljudskih i dječjih prava, kao i važnosti vlastitog angažmana i doprinosa zajednicama u kojima živimo. Na natječaj je pristiglo gotovo 700 radova. U natječaju je sudjelovalo preko 1770 učenika i 257 mentora iz 20 županija i inozemstva, iz ukupno 172 odgojno obrazovne ustanove.

Sve nagrađena radove možete pogledati i pročitati na http://www.fso.hr/2017/11/13/nagradeni-radovi-na-natjecaju-oboji-svijet/