Dobro došli na stranice OŠ Lijepa naša

Održana 4. Večer matematike

Autor: Administrator , 11. 12. 2017.

U četvrtak, 7. 12. 2017. g. u našoj školi je uz veselo druženje učenika, roditelja, učitelja, ravnateljice te pomoćnika u nastavi održana 4. Večer matematike u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja. Sudionici, njih 58,  su obilazili „matematičke stanice“  i odabirali aktivnosti koje su im bile najzanimljivije. Sadržaji matematičkih igara prate nastavno gradivo Matematike po razredima.

Nakon sudjelovanja u različitim aktivnostima, učenici od 5. – 8. r. u parovima su na računalima odigrali online matematički kviz na Kahoot! platformi. Pitanja su sadržavala gradivo od 5. – 8. r.,a sastavili su ih učenici 8. razreda Karlo Sušec i Antun Slaviček. Pobjednici kviza bili su Nikola Gavrić (8. razred) i Ivana Fekeža (6. razred).

Sudjelovanjem u matematičkim aktivnostima otkriva se ponekad zaboravljena zabavna strana matematike te se potiču kreativne ideje za rješavanje matematičkih problema.

Učiteljica matematike: Ančica Slaviček