Održano županijsko natjecanje iz Matematike

Autor: Administrator , 2. 3. 2018.

OŠ Lijepa naša iz Tuhlja  28. 2. 2018. bila je domaćin  županijskog natjecanje iz Matematike u organizaciji  Agencije za odgoj i obrazovanje. Program dobrodošlice izveli su učenica Sara Fekeža (2. r.) pozdravnim govorom Lepo bi pozdravil  te učenice  Mihaela Medvedec (3. r.) i Erika Pia Besednik i Lana Supina (4. r.) prigodnom recitacijom o matematici pod vodstvom učiteljica Pavice Iveković i Tanje Šurine. Tople riječi dobrodošlice prisutnima je uputila i ravnateljica Snježana Romić.

Ove godine na natjecanju iz Matematike sudjelovao je 41 učenik iz 17 osnovnih škola Krapinsko – zagorske županije koje su pripremala 32 mentora. Ove godine su se odlukom županije ponovno priključili učenici 4. razreda, koji su na zadnjem županijskom natjecanju bili 2011. g. Zahvaljujemo  izdavačkim kućama  Alfi, Profilu i Školskoj  knjizi koje su, uz Krapinsko-zagorsku županiju i OŠ Lijepa naša, osigurale  sredstva za nagrade učenicima.

Povjerenstvo za provedbu županijskog natjecanja iz Matematike ove godine činile su učiteljice Matematike: Dragica Šalković, Andreja Drašković, Ivana Severin, Ivančica Hopek-Kramar, Vesna Kunštek, Ančica Slaviček, učiteljica razredne nastave Tanja Šurina te ravnateljica Snježana Romić  i tajnik škole Ivan Vlašić.

U kategoriji 4. razreda:
1. mjesto – Martin Vrček, OŠ K. Š. Gjalski Zabok (mentori Irena Puškar i Višnja Škreblin Valić)
2. mjesto – Borna Puclin, OŠ A. Cesarec Krapina (mentorica Ružica Hršak)
3. mjesto – Petar Žukina, OŠ Donja Stubica (mentorica Jasminka Repar).

U kategoriji 5. razreda:
1. mjesto – Otto Brezak, OŠ K. Š. Gjalski Zabok (mentorica Irena Ivanuš),
2. mjesto – Nikola Daković, OŠ A. Cesarec Krapina (mentor Nikolina Grbić)
3. mjesto – Veronika Krsnik, OŠ A. Kovačića Zlatar (mentori Tihana Hudi i Željka Sente).

U kategoriji 6. razreda:
1. mjesto – Ivona Kurtoić, OŠ V. Nazor Budinščina (mentor Sebastijan Kocijan)
2.mjesto – Hrvoje Pongračić, OŠ V. Kovačića Hum na Sutli (mentorica Vesna Kunštek
3. mjesto – Nika Majsec, OŠ LJ. Gaj Krapina (mentorica Andreja Drašković)

U kategoriji 7. razreda:
1. mjesto – Lucija Svrtan, OŠ V. Nazora Budinščina (mentorica Željka Vajdić)
2. mjesto – Domagoj Gavranić, OŠ K. Š. Gjalski Zabok (mentor Nino Koncul)
3. mjesto – Marko Majstorović,  OŠ K. Š. Gjalski Zabok (mentor Nino Koncul)

U kategoriji 8. razreda:
1. mjesto - Anamarija Kic, OŠ Bedekovčina (mentorica Zdenka Šipek)
2. mjesto -  Hrvoje Žlepalo, OŠ A. Cesarca Krapina (mentorica Tanja Poslon)
3. mjesto – Nika Macan, OŠ Lj. Gaj Krapina (mentorice Dragica Šalković i Vesna Kunštek)

Unatoč niskim temperaturama i promjenama u provedbi natjecanja (17 učenika testove je pisalo u svojim školama), natjecanje se uspješno provelo.

Službene ljestvice poretka i Poziv na 59. državno Natjecanje objavit ćemo od ponedjeljka, 12. ožujka 2018. godine.

Državno natjecanje iz matematike bit će od 12. do 14. travnja 2018. godine u Poreču.

Svim učenicima kao i njihovim mentorima čestitamo na postignutim rezultatima.

Predsjednica Povjerenstva: Ančica Slaviček, prof.

Priloženi dokumenti:
Nesluzbeni_rezultati.pdf (165.97 KB)