Srcolovke i srcolovci

Autor: Administrator , 5. 3. 2018.

Dan zaljubljenih u našoj školi obilježen je  tradicionalnom „Srcolovkom“ koja je do suza nasmijala i zabavila okupljene učenike i učitelje.

Ova igra sastoji se u tome da jedan srcolovac bira između tri natjecateljice. Srcolovac i natjecateljice se međusobno ne mogu vidjeti jer je između njih paravan, pa su za odabir idealne partnerice presudni odgovori na maštovita pitanja poput: „Jel bi se vozila sa mnom na traktoru?“, „Jel bi išla sa mnom kopati u vinograd?“, „Što bi mi skuhala za večeru?“ i brojna druga. Srcolovke su također potencijalnim partnerima postavljale praktična pitanja poput: „Koji auto misliš voziti?“, „Kojim poslom se misliš baviti?“, „Kamo bi me odveo na ljetovanje?“  i sl.

U biranju partnera odnosno partnerica, okušali su se učenici od 5. do 8. razreda, a novopečeni parovi su potom na plesnom podiju iskazali svoje umijeće plesa s balonima. Srcolovku su svojim zabavnim komentarima začinile voditeljice, učenice 8. razreda Ana Marić i Antonija Kralj.

Davor Žažar, stručni suradnik knjižničar