Dobro došli na stranice OŠ Lijepa naša

Festival znanosti

Autor: Administrator , 27. 4. 2018.

Dana 18.4.2018.održan je festival znanosti u našoj školi. Učenici 3., 4. i 5.razreda imali su priliku vidjeti nekoliko zanimljivih praktičnih pokusa na temu "Otkrića".

Pokuse su prezentirali i pokušali približiti učenici 8.razreda pod mentorstvom učiteljice Julije Jurin. Učenici su mogli vidjeti kako izgleda molekula DNA koju su izolirali iz banane(otkrice Watson i Crick), kako napraviti kompas(otkriće Gilbert) i kako su nastali puhački instrumenti i udaraljke,te kako se prenosi zvuk.I učenici i mentorica su bili iznimno zadovoljni radionicama. Djeca su mogla vidjeti što ih čeka u višim razredima i da znanost može biti jako zanimljiva. Nadamo se da će i u budućnosti biti prilike da se ovakvi događaji i radionice ponove.