STAZAMA ANTUNA MIHANOVIĆA

Autor: Administrator , 24. 10. 2011.

U našoj smo školi ove godine povezali dva značajna događaja- obilježavanje 150. godišnjice smrti Antuna Mihanovića i Olimpijski dan. U petak, 9. rujna prisustvovali smo središnjoj svečanosti u Klanjcu, a u utorak, 13. rujna pješačili stazama koje vežemo uz tog istaknutog književnika. Tradicionalno obučeni u bijele majice, učenici nižih razreda uputili su se sa svojim učiteljicama prema Zelenjaku gdje su proveli vrijeme u zajedničkom druženju i igri. Učenici viših razreda su sa učiteljima krenuli iz Tuheljskih Toplica prema crkvi Sveta tri kralja u Velikoj Erpenji. Putem smo zastali kod dvorca Mihanović, ispred kojeg je izložena Mihanovićeva bista. U predavanju našeg knjižničara Davora, prisjetili smo se svega što znamo o Antunu Mihanoviću. Zahvaljujemo velečasnom Ivanu Režeku koji nas je lijepo ugostio u svojoj crkvi i upoznao nas s poviješću crkve i tog kraja Velike Erpenje. Posebno su nas zainteresirali bambusi koji se nalaze ispred župnog dvora, smjerokaz na brdu povrh kao i prekrasan pogled koji se pruža sa samog vrha.