Zidne novine Valentino i Srcolovka

Autor: Snježana Romić, 17. 2. 2020.

Dan za zaljubljene, Valentinovo, ali i za one koji mogu izraziti tople riječi nekom bliskom, dragom razlog je za veselje, uzbuđenje, osmjehe i crvenilo na obrazu u OŠ Lijepa naša na kraju nastavnog valentinovskog dana.

Zidne novine koje su učenici nazvali Valentino, pokušaj je drugačijeg izraza učenika od 5. do 8. razreda. Rubrike u novinama su: Ljubav i šala, Tičeki se ženiju, Volim te na jezicima svijeta, Ljubavna poezija i Ljubavni strip. Mogu se naći za panoima, stupovima i slobodnim prostorima donjeg ulaza u školu gdje izlažemo naše radove. Srcolovka je već tradicionalno uzbuđujuća aktivnost.  Učenici od 5. do 8. razreda sudjelovali su kao natjecatelji, a posebna pohvala pripada i publici koja je budno pratila i bodrila sudionike.

Učenici predmetne nastave u suradnji s učiteljem iz Povijesti i učiteljicama Engleskog, Njemačkog i Hrvatskog jezika osmislili su zidne navine na temu Valentinova. Novine su nazvali Valentino. Rubrike u novinama su: Ljubav i šala, Tičeki se ženiju, Volim te na jezicima svijeta, Ljubavna poezija i Ljubavni strip.

Učenici petog razreda osmislili su viceve i šale na ljubavnu tematiku. Učenici šestog razreda pisali su ljubavni haiku, a učenici osmog razreda ljubavne pjesme. Također, pisali su i riječi volim te na stranim jezicima. Učenica sedmog razreda osmislila je strip na kajkavskom Ljubaf i nogomet. Učenici sedmog razreda doprinijeli su Valentinu pisanjem o povijesti nastanka Valentinova.

Valentinovo uz Srcolovku, 14. veljače u našoj školi sad je već tradicionalno događanje. Osim skrivenih osmjeha, čokolada i pisamca, posebna napetost vladala je upravo zbog sudjelovanja u Srcolovki.Učenici od 5. do 8. razreda sudjelovali su kao natjecatelji, a posebna pohvala pripada također i publici koja je budno pratila i bodrila sudionike. Radoznalo uzbuđeni bili su sami sudionici Srcolovke koji su jedva dočekali kraj nastave. S pozitivnom tremom, ali i mnoštvom pitanja koje traže instantne pametne odgovore, našim srcolovcima i srcolovkinjama nije bilo svejedno. Međutim, odigrali su svoje uloge odlično i tako pokupili sve simpatije publike. Po pravilima Srcolovke, iz svakog razreda dobili smo jedan par koji je kasnije sudjelovao u plesu s balonima. Po ožarenim licima zaključili smo kako se Srcolovka mora nastaviti i iduće godine.

Katarina Kanceljak, učiteljica Hrvatskog jezika i

Ljiljana Žegrec, učiteljica Engleskog jezika