Autor: Administrator , 26. 2. 2020.

Danas obilježavamo Dan ružičastih majica, koji je najpoznatiji  program prevencije vršnjačkog nasilja u Hrvatskoj.

U njemu sudjeluje velik broj sudionika, učenici, učitelji, roditelji, a podržavaju ga brojne javne i poznate osobe. Nošenjem ružičaste majice posljednje srijede u veljači šaljemo poruku o zaustavljanja svakog oblika vršnjačkog nasilja. Organizator i pokretač akcije u Hrvatskoj je Centar za edukaciju i prevenciju nasilja, CEPN. Na njihov prijedlog 2017. godine  hrvatski Sabor proglasio je Dan ružičastih majica Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Kako možeš podržati ovaj projekt i reći NE nasilju?

• nosi ružičastu majicu
  • fotografiraj se s natpisom u znak podrške #NasiljePrestajeOvdje
  • napiši kratku pjesmicu
  • podijeli s nama svoju priču
  • organiziraj aktivnosti u svojoj školi, radnom mjestu ili na nekom drugom mjestu
  • postani volonter
  • budi ljubazan/a  i brižan/a
  • ne budi ljut/a na nekoga jer biti ljut na nekoga je čisto gubljenje vremena
  • prijavi nasilje
  • budi hrabar/a i reci NE nasilju

U našoj školi Dan ružičastih majica obilježili smo prezentacijom o Danu ružičastih majica koju su svim učenicima i učiteljima prezentirale učenice  7. razreda. Važno je s učenicima raditi na svakodnevnom osvještavanju o važnosti zaustavljanja svakog oblika nasilja, a posebno vršnjačkog, bilo da se radi o stvarnom životu ili na društvenim mrežama.

Pedagoginja: Natalija Knezić-Medvedec