Rukama do (matematičkog) znanja – GOO Projekt građanin

Autor: Administrator , 5. 3. 2020.

Učenice 8. razreda predstavile su ravnateljici škole GOO Projekt građanin Rukama do znanja kojeg ove školske godine provode u 8. razredu sa svojom razrednicom. Cilj projekta je kako povećati motivaciju za učenje i kako znanje i spoznaje iz matematike  učiniti trajnijima. Zajedničkim zaključkom došlo se do rješenja problema – ako nešto samostalno izradim, lakše to shvatim.

S tom idejom učenici samostalno izrađuju iz kartona, špage, čokolada, papira i foreks ploča neke matematičke zakonitosti kao što su npr. Talesov poučak o obodnom kutu nad promjerom kružnice, a od čokoladica su izradili slatki Pitagorin poučak.

Učenice su zahvalile ravnateljici što im je osigurala dovoljan broj foreks ploča za izradu matematičkih predmeta kao što su: geometrijski likovi, kvadratni metar podijeljen na kvadratne decimatre, korijen iz 2, koordinatni sustav u ravnini…, a učenice su ravnateljici poklonile kvadratni decimetar podijeljen na kvadratne centimetre kojeg su samostalno izradile od foreks ploče. Što su sve izradili predstavit će na Županijskog smotri projekata koja će se održati u našoj školi 30. ožujka 2020., Učiteljskom vijeću, Školskom odboru, roditeljima te učenicima u školi.

Ravnateljica ih je pohvalila za ideju te je navela da će projekt sigurno biti koristan za njihovo matematičko obrazovanje.

razrednica: Ančica Slaviček