POKAŽIMO DA IMAMO VELIKO SRCE!

Autor: Snježana Romić, 24. 5. 2020.

Pokažimo da smo spremni pomoći!

Učenica 2. razreda naše škole Lucija, kćerka naše radnice Đurđice Barac, nalazi se na liječenju na onkološkom odjelu bolnice Rebro. Boluje od leukemije i za ozdravljenje joj je potrebna transplatacija koštane srži.

Pomozimo Luciji u borbi protiv teške bolesti davanjem krvi na tipizaciju. Testiranju mogu pristupiti svi u dobi od 18 do 40 godina.

Da bi mogli dati krv za HLA tipizaciju tkiva potrebna vam je samo dobra volja, i humanost. Uzorak krvi se može dati u bolnici Rebro u zelenoj zgradi, u Zavodu za transfuziju, Petrova bolnica, Zagreb, sa napomenom da dajete krv za Luciju Barac. Ujedno smo u kontaktu sa Zakladom Ana Rukavina i čekamo odgovor na našu molbu organiziranja uzimanja uzoraka u Tuhlju.

Molim da me kontaktirate na telefon - Snježana Romić 091/4541377, rado ću vam odgovoriti i dati vam sve informacije koje za navedeni pregled trebate. Odazovite se na ovu akciju u što većem broju!

Ova objava je odobrena od strane Lucijinih roditelja.

Molimo Vas da budete humanist, da odvojite nekoliko sati i da davanjem krvi na tipizaciju, povećate mogućnosti za pronalazak donora. Lucija je jaka i hrabro se bori zajedno sa svojom obitelji koja prolazi teške dane.

Vjerujem u veliko srce naših sumještana i prijatelja!