PROMICANJE ISTINE O DOMOVINSKOM RATU

Autor: Snježana Romić, 27. 5. 2020.

U uvjetima rada na daljinu ovogodišnji susret učenika 8. razreda s braniteljima uoči Dana državnosti organiziran je putem Skyp-a 25.5.2020. godine. O  Domovinskom ratu govoro je dopredsjednik podružnice UDVR (Udruga dragovoljaca i veterana domovinskog rata) KZŽ-a Josip Horvatin.

Učenici su s puno pažnje i velikim zanimanjem uz nekoliko pitanja pratili iznošenje osobnog iskustva general bojnika i ratnog zapovjednika policijskih postrojbi KZŽ o doprinosu policijskih i vojnih postrojbi naše županije u Domovinskom ratu.

Projekt „Promicanje istine o Domovinskom ratu u školama“ provodi se u suradnji s UDVDR Podružnice Krapinsko-zagorske županije. Financijski ga podupire Ministarstvo branitelja RH i Županija Krapinsko-zagorska.