> Radionice
Radionice

Protuletje, modro cvetje h Ljepe naše

Autor: Administrator , 24. 3. 2016.

Iako nam je proljeće službeno stiglo 20. ožujka, učenici ga i učitelji Osnovne škole Lijepa naša u Tuhlju dozivaju slikom, riječju i glazbom već od prvog cvrkuta ptica. Posebno je veselo bilo prošloga tjedna kada su darovita dječica mogla sudjelovati u raznim radionicama. Mali su se detektivi bavili mozgalicama, a znanstvenici su otkrivali vodu, ali ne toplu, već onu pomiješanu s uljem, soli ili deterdžentom. Čudom su se čudili što jaje ili novčić malo plutaju, a malo tonu. Posebno je veselo bilo na likovnoj radionici. Mali su umjetnici imali priliku obojiti velika uskršnja jaja koja su im za tu priliku poklonili djelatnici Turističke zajednice Tuhelj, a bit će izložena diljem općine. Budete li prolazili pored kojeg, zastanite i pozdravite razigranog zeku, zalutalo pile i zagorsku hižicu spodi rascviele čriešnje. U istome radioničkome tonu škola nastavlja i 21., 22. te 23. ožujka novim aktivnostima.  A poštovanim roditeljima i svim žiteljima Tuhlja i okolice želimo da im kuća u veselju blista i sretno im uskrsnuće Krista! Kao praznik životnog začetka, ostale sreće i napretka!

Novinarska grupa i učiteljica Natalija Huić