Dječji tjedan u znaku zdravih navika i poruka

Autor: Snježana Romić, 25. 10. 2021.

Pod motom  „LJUBAV DJECI PRIJE SVEGA!“ obilježili smo Dječji tjedan.

DND TUHELJ organizirao je u suradnji s Dječjim vrtićem Potočić Tuheljski i Osnovnom školom Lijepa naša mnogobrojne aktivnosti.

Ova tradicionalna akcija  s niz aktivnosti posvećena je djeci u prvom tjednu listopada. Cilj Dječjeg tjedna je usmjeriti pozornost javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu.

Zahvaljujemo svima na suradnji i ugodnom druženju tijekom dječjeg tjedna.

Klikom na više pročitajte širi tekst te pogledajte prilog o Dječjem tjednu i prelistajte Zbirku recepata.

Tema kojom smo obilježili ovaj Dječji tjedan bazirala se na zdravoj prehrani, voću i povrću te na pravilnoj higijeni i razgovarali o zdravim navikama. U dječjem vrtiću je patronažna sestra Vlatka održala radionicu na temu pravilnog pranja ruku. Izrađivali su smoothije od raznog voća i povrća, napravili piramidu zdrave prehrane, posadili su voćku u vrtićkom dvorištu i pogledali predstavu „Cvrčak i mravi“ zajedno s učenicima od 1. do 5. razreda.  Proveli smo i aktivnost Poruke djece odraslima.

U Osnovnoj školi Lijepa naša sakupljali su se recepti pripremanja voća i povrća, svakodnevno se jelo voće. Delegacija Dječjeg vijeća bila je na primanju kod načelnika općine uz kakao i konstruktivan razgovor

Priloženi dokumenti:
Zbirka_recepata_o_pripremi_voca_i_povrca.pdf (5.17 MB)