NOVO - Pregled učenika prije upisa u 1. razred

Autor: Snježana Romić, 7. 5. 2020.

Poštovani roditelji!

S obzirom na aktualnu epidemiološku, ovim putem Vas obavještavamo o nastavku aktivnosti i uputama vezanim uz preglede djece pred upis u 1. razred osnovne škole, za školsku godinu 2020./2021.

Pozivate se da dovedete svoje dijete na pregled utvrđivanja psihofizičkog stanja i upisa u 1. razred osnovne škole prema utvrđenom raspored koji se nalazi u privitku. Potrebno je da dođete u točno zakazano vrijeme i nepotrebno se ne zadržavate. U pratnji djeteta može biti samo jedan roditelj.

Pregled i upis vršit će se u prostorima dvorane OŠ Lijepa naša u Tuhlju (glavni ulaz u dvoranu) prema objavljenom rasporedu u privitku. Obavezna je dezinfekcija ruku prije ulaska u prostore dvorane.

Sukladno epidemiološkim mjerama i preporukama, prije ulaska u ustanovu i čekaonicu, djeci i pratnji će se mjeriti tjelesna temperatura. Djeca i odrasli u pratnji s febrilitetom i respiratornim simptomima neće biti primljeni.

Prije ulaska na pregled, roditelj će ispuniti Izjavu o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom za sebe i dijete (jedino zdravi mogu pristupiti pregledu).

Nakon pregleda upisno Povjerenstvo obavit će potrebne razgovore s djetetom i roditeljem za upis u 1. razred.

Na pregled za utvrđivanje psihofizičkog stanja potrebno je donijeti:

• zdravstvenu iskaznicu djeteta
  • cjepnu knjižicu ili ispis –podatke o cijepljenju od nadležnog liječnika
  • potvrdu djetetovog zubnog liječnika o pregledu zubiju – nalaz stomatologa, ako je obavljen pregled
  • laboratorijski nalaz krvi i urina test trakom (ako ga roditelji  imaju, a ako ne, na pregledu će se dobiti uputa kada će obaviti pregled).
  • Medicinsku dokumentaciju, ako je dijete bolovalo (povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda i/ili psihologa, Rješenje o tjelesnom oštećenju mišljenje predškolske ustanove o vrtića razvojnim aspektima djeteta ovisno o kronološkoj dobi)

Prije pregleda ispunit će Upitnik za roditelje s anamnestičkim podacima – za (u privitku).

Prema preporuci Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, pri upisu će se obaviti cijepljenje MO-PA-RU i IPV.

Za pitanja vezane uz pregled možete se obratiti školskoj liječnici:

GREDIČAK MARICA,dr.med.spec.školske med.
ANA RIPLI, bacc.med.techn.
Br.tel.: 049/264-047., fax: 049/264-047, br.mob. 091/738 8863.
E-mail: skolskaoroslavje@zzjzkzz.hr